Co znaczy muzyka dla naszego mózgu?

muzyka dla naszego mózgu
„Jesteśmy tym, co możemy z muzyki i muzyki” – twierdzi autor, neurolog i neurolog. Osoby, mieszkamy razem z muzyką w każdej chwili. To sztuka, która sprawia nam cieszyć się podczas przyjemnych, pobudza nas pamiętać o przeszłości, zmusza nas do dzielenia się emocjami w piosenkach, w grupach, na koncerty i trybuny do uprawiania sportu. Ale to, co się dzieje za innych, naturalnie, dzieje się w trudnych i zaskakujących mechanizmów nerwowych. Dlatego z neurosciences, już wiele razy to pytanie: co sprawia, że muzyka na nasz mózg?

Muzyka wydaje się przeszłość, ogromny, nawet więcej, niż język werbalny. Potwierdzeniem tego są znaleziska archeologiczne flet, zbudowanych z kości ptaków, których wiek szacuje się na od 6000 do 8000 lat, lub nawet więcej, innych dokumentów, które mogą poprzedzać homo sapiens. Istnieje kilka teorii na ten współistnienia muzyki kameralnej w ewolucji. Niektóre z nich były, bo, badając reakcje mózgu na muzykę, kluczowe obszary, w których biorą udział, są kontroli i wykonywania ruchów. Jedna z hipotez zakłada, że to jest przyczyną, dla której rozwijała się muzyka: aby pomóc nam wszystkim, aby poruszać się razem. I dlaczego to przynosił korzyść ewolucji, że kiedy ludzie starają się żyć w zgodzie, jak zwykle, działać bardziej bezinteresownej i być bardziej spójny. Niektórzy naukowcy, z kolei sugerują, że wpływ muzyki na nas, może wystąpić w rzeczywistości dorywczo, w miarę możliwości, aby uchwycić systemu, mózgu, wybudowane do innych celów, takich jak język, emocje i ruch.

Słuchanie muzyki w ciąży

muzyka w ciąży
Słuchać muzyki od kołyski, a nawet w okresie ciąży. Dzieci w pierwszych miesiącach życia, mają zdolność do reagowania na dzwonek, zanim do komunikacji werbalnej rodziców. Dźwięki muzyczne gładkiej skóry. Wiadomo na przykład, że wcześniaki, które nie mogą spać, są korzystne bicie serca matki i dźwięki, które naśladują.Muzyka jest między elementami, które powodują więcej przyjemności w życiu. Uwalniania dopaminy w mózgu, podobnie jak to robią jedzenie, seks i narkotyki. Wszystkie one są bodźce, które zależą od łańcucha mózgu, podkorowych w układzie limbicznym, czyli system składa się ze struktur mózgu, które kontrolują fizjologiczne odpowiedzi przed bodźce, emocjonalnych; w szczególności jądro caudado i rdzeń accumbens i ich związków z obszarem pre-z przodu. Badania wskazują, że aktywacja przed zachęty, o których mowa wykazują znaczne podobieństwo między obszarami, że mówi o tym, że aktywują system w ogóle.

Jeden z założycieli naukowo-badawcza laboratorium Brain, Music and Sound [mózgu, muzyki i dźwięku], w Kanadzie, naukowiec Robert Zatorre, opisuje neuronalne mechanizmy percepcji muzyki: raz, że dźwięki wpływają na słuch, są przekazywane do pnia mózgu, a stamtąd-w auditory cortex w szkole podstawowej; te impulsy podróżują w sieciach mózgu, ważnych dla percepcji muzyki, ale i do przechowywania muzyki już słyszalny; odpowiedź mózgu na dźwięki względu na to, co słyszeliście wcześniej, tak jak mózg posiada bazę danych, która przechowywana jest i stanowi wszystkie dzwonki znane.

Ludzie śpiewają i tańczą razem we wszystkich kulturach.

Ludzie śpiewają i tańczą razem we wszystkich kulturach
Emocje, wyrażenie, umiejętności społecznych, teorii myślenia, umiejętności językowych i matematycznych, umiejętności visoespaciales i układu mięśniowo-szkieletowego, uwagi, pamięci, funkcji wykonawczych, podejmowania decyzji, samodzielności, kreatywności, elastyczności, emocjonalnej i poznawczej, zwieńczeniem całego jednocześnie w doświadczenie muzyczne ogólny. Ludzie śpiewają i tańczą razem we wszystkich kulturach. Wiemy, co robimy dzisiaj i będziemy nadal to robić w przyszłości. Możemy sobie wyobrazić, że to robili również nasi przodkowie, wokół ognia, tysiące lat temu. Jesteśmy tym, co możemy z muzyki i muzyki, ani więcej, ani mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *