Powiedz mi jakiej muzyki słuchasz, a powiem ci, kim jesteś

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge i Stanford opublikowane w PLOS One badanie relacji między muzyką, co słyszymy, i naszą sympatię.

jakiej muzyki słuchasz
Muzyka to jedna z przyjemności najważniejsze w naszym codziennym życiu. Jest obecny w naszych wspomnieniach szczęśliwych i również w czasach, kiedy czujemy się smutno. Słuchać piosenkę może zmienić nasz nastrój, przypominają nam chwile z przeszłości, lub służyć jako prawdziwego wypoczynku.Lat temu, nauka była zainteresowana wpływ muzyki na nasz mózg. W nowym badaniu, opublikowanym w czasopiśmie PLOS One ” naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge i Stanford University pokazuje, że gatunek muzyki, co słyszymy może być powiązany z naszej stopniem empatii.

Wpływ muzyki na mózg

Wpływ muzyki na mózg
To nie pierwszy raz, że muzyka ujawnia cechy naszej osobowości, jak wiek lub wartości. Niektóre prace przyszli nawet połączyć gatunków, takich jak Blues, Jazz, muzyka klasyczna lub folk-tendencja nowych doznań. Z drugiej strony, ludzie, którzy słuchają muzyki elektronicznej, dance czy pop, jak zwykle, pokaż charakter bardziej towarzyski i przyjemne.
Jak opisuje sprzęt David M. Greenberg, słuchać muzyki, wiąże się właściwie z pomocą różnych czynności wykonywanych w nasz mózg. Na przykład, umysł musi być przetwarzania, percepcji, pozyskując informacje z otoczenia, a poza tym, reaguje na emocjonalne i intelektualnie interpretować to, co słyszymy, gdy brzmi piosenka. Te umiejętności są kluczowe, formułując odpowiedź, emocjonalne i fizjologiczne i interpretacji, które sprawią, że nasz umysł podczas słuchania muzyki.

Naukowcy z Cambridge i Stanford

naukowcy
Naukowcy z Cambridge i Stanford uczelni zainteresowani, w tym studio, jeśli różne gatunki muzyczne mogą być związane z osobowością, bardziej lub mniej empatii. W psychologii empatia-to zdolność do rozpoznawania i przeżywać stany emocjonalne innych. Chociaż niektóre prace wskazują, że istnieją różnice w wczuwania się w zależności od płci, nigdy nie badał jego związek z muzyką, co słyszymy.

Na podstawie jego wyników, wolontariusze badania, które słuchały gatunków jak soft rock, R&B czy Soul, reprezentują wysoki poziom empatii. Wręcz przeciwnie, osobowość, mniej wrażliwi będzie correlacionaba z muzyką bardziej intensywnie, jak punk, heavy metal czy hard rock.Ważne jest, aby podkreślić, że wnioski te tylko potwierdzają statystyczną korelację, a nie związek przyczynowo-skutkowy. Ale badania odbita w PLOS One, ponownie uczyć, ponownie znaczenie muzyki w naszym mózgu, i jak gatunki i utwory, które słyszymy, wpływają w jakiś sposób na nasz styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *