Siedem rzeczy, których nie wiedzieliście o wpływie muzyki

muzyka
1. Poprawia słownictwo. Według niedawnego przeglądu opublikowanego w czasopiśmie Nature Reviews Neurosciencepor Nina Kraus z Uniwersytetu Northwester (USA), podczas treningu muzyką, aby grać na instrumencie są instalowane połączenia neuronowe, które poprawiają również w innych dziedzinach ludzkiej komunikacji. Dlatego dzieci z muzycznej szkolenia mają najlepszy słownictwo i umiejętności czytania. To również wyjaśnia, dlaczego muzycy są w stanie lepiej słyszeć rozmowę, gdy jest hałas w tle, zwykłych śmiertelników.

2. Czy muzyka w tle? Jeśli odtworzenia piosenki Lady Gaga, jak gdyby wybraliśmy płytę muzyka klasyczna, słuchać muzyki, podczas gdy opracowujemy zadania poznawcze -jak studia lub pisania raportu – zmniejsza wydajność, według artykułu opublikowanego niedawno w ” Applied Cognitive Psychology. Najlepsze w takich przypadkach, mówią jego autorzy, to cisza.

3. Tempo do uprawiania sportu.

sport

Naukowcy z Uniwersytetu Brunel wykazały w 2008, że słuchać pewien rodzaj muzyki, głównie z gatunków rocka i muzyki pop, możemy zwiększyć naszą wytrzymałość podczas wyczerpujących ćwiczeń fizycznych do 15%. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie ” Journal of Sport & Exercise Psychology.

4. Muzyka, po lewej stronie. Według badań przeprowadzonych kilka lat temu w uniwersytetach w Kalifornii i Arizony (USA) i opublikowanego w czasopiśmie Science, prawe ucho, podnosi, lepsze dźwięki mowy, a po lewej, reaguje na muzykę. „Nawet po urodzeniu, ucho zorganizowany, aby odróżnić różne rodzaje dźwięków i wysłać go w odpowiednie miejsce w mózgu”, wnioskować o tym, jeden z autorów badania, Barbara Cone-Wesson (Rick Wesson).

5. Muzyka i alkohol. Głośna muzyka w barach zaleca się pić więcej alkoholu w krótszym czasie, według badań francuskiej powszechne w 2008 roku magazyn Alcoholism: Clinical & Experimental Research. Ponadto, im wyższy poziom głośności muzyki, szybciej spożywany napój.

6. Dobrze do obiegu. Naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu stanu Maryland wykazały, że słuchanie muzyki może przynieść korzyści dla układu krążenia, jak robić ćwiczenia lub przyjmowanie niektórych leków. W szczególności, analiza reakcji naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków, podczas gdy słuchamy muzyki, Michael Miller i jego koledzy odkryli, że średnica naczynia, mierzony w górnej części uchwytu, zwiększa się o 26% z naszą ulubioną muzyką. W przeciwieństwie do muzyki, które kwalifikują się jako stres sprawia, że naczynia krwionośne się zwężają 6%. Eksperymenty wykazały również, że słuchając piosenek, które zapraszają śmieje, naczynia krwionośne rozszerzają się 19%, podczas gdy kojąca muzyka wytwarza rozszerzenie na 11%.

7.Z zamkniętymi oczami.

zamkniete oczy

Nauka mózgu 15 pacjentów za pomocą MRI, Julia Lerner z Uniwersytetu w Tel-Awiwie, wykazały, że w zeszłym roku zamknąć oczy, wzmacnia wpływ emocjonalny, że produkuje músca. W szczególności, dr Lerner wykorzystał muzykę, strachu, stylu, używanego Alfred Hitchcock w swoich filmach.I zainstalowane w taki sposób, że aktywność migdałki, obszary mózgu związane z uczuciem strachu, zwiększały wiele innych, z zamkniętymi oczami, że, jeśli pozostawały otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *